Oled siin:F2 - ringlend

F2 - ringlend


F2 on vanuselt teine FAI võistlusklass mudellennukitele - ohimudellennukitele. Antud ala populaarsus kasvas kiirelt peale Teist Maailmasõda ja FAI/CIAM poolt lubati esimesed maailmameistrivõitlused korraldada aastal 1960. Lennukeid kontrollitakse landamise ajal kahe trossi abil, mis on ühendatud "C" kujulise käepidemega piloodi poolel ja kahe baaspunktiga kolmnurksel kinnitusdetailil lennuki küljes - tabaliselt tiiva keskel. Kolmnurk teisendab seeläbi käepideme kalde lennuki kõrgustüürile. Seeläbi saab lennuk "sukelduda" ja koguda kõrgust - ja sooritada igasuguseid manöövreid tiibu läbiva mõttelise horisontalltelje ümber - näiteks sise- ja välissilmust, selililendu, kandilisi/ruudukujulisi silmuseid, kombineeritud manöövreid nagu kaheksa jne. Horisontaaltasapinna suhtes lendab seejuures lennuk ringikujuliselt, ümber piloodi.

F2A alamklass on kiirusmudel, mootori kubatuur on maksimaalselt 2,5cc. Kasutatakse tuunitud väljalaskesüsteemi abi saavutamaks kiiruseid üle 300 km/h. Harjutus on 9-ringiline, mis tähendab 1km teekonna läbimist.

F2B alamklass tähistab võistlemist akrobaatikaharjutuses. Kõik vòistlejad sooritavad sama komplekti manöövreid, 3 kuni 6 kohtunikku annavad punkte täpsuse eest. Iga võistleja lendab 3 tuuri, 15 paremat saavad finaali. Finaalis lennatakse veel 3 tuuri ja kahe parima tuuri kõirgeim punktisumma toob võidu.

F2C alamklass tähistab võiduajamist. Kolm pilooti lennutavad oma mudeleid samas ringis üheaegselt. Igal võistlejal on mehaanik, kes käivitab mootori ja vajadusel püüab lennuki kinni ning tangib uuesti. 10 kilomeetri pikkusel teekonnal (100 ringi) tehakse tavaliselt 2 tankimist - paak ei tohi olla suurem kui 7,0cc. Saavutatakse kiiruseid 200km/h, võidud saavutatakse kümnendik-sekundites. Seejuures on otsustavaks mehaaniku võimekus, mudeli püüdmine, tankimine ja käivitamine esimesel katsel toimub maailmaklassi võistlejate puhul vähem kui nelja sekundiga!

F2D on õhuvõitluse alamklass, ringis on kaks pilooti korraga, mõlemal kaks mehaanikut. Mudel on väga agiilne, ülihea manööverdusvõimega. Mudeli sabas on 3m pikkuse nööri otsas 2,5 meetri pikkune paberlint. Rünnata tohib vaid pabwerlinti, eesmärgiga lõigata see propelleri või tiiva abil lühemaks. Iga lõikamine annab 100 punkti. Iga sekund, mille jooksul lennuk on õhus, annab ühe punkti. Võitlus kestab 4 minutit. Kiirused on 200 km/h lähedased, piloodi vead lõpevad tihti lennuki krässiga - seetõttu on lubatud kahe lennuki kasutamine sama piloodi poolt ühe võitluse kestel. Iga võistleja võib saada kaks kaotust enne välja langemist. Kõige kauem vastu pidanud piloot võidab.