Oled siin:Uudised / 05 mai 2011 / F3J Baltic Open esimene etapp / F3J Baltic Open esimene etapp

F3J Baltic Open esimene etapp


Sisestanud Priit - postitatud05 mai 2011

30.04. peeti Mazeikiais (Leedu) F3J Baltic Openi esimene etapp. 23 osaleja hulgas Eestist, Lätist ja Valgevenest a’ 1 võistleja, ülejäänud kõik leedukad ja neistki pea kolmandik selliseid, keda 2010 edetabelis ei kohta. Ei saa midagi öelda – leedulaste pink on tõsiselt pikk. Taas oli stardis mitmeid Leedu noori mudelitega, mida „tõsisteks F3J plaaneriteks“ pidada ei saa, kuid see ei kahandanud mitte kuidagi nende võistlemisindu ja vanemate kolleegide tõsist kaasalöömist nende juhendamisel. Niisamuti oli platsil ka mitmeid nii mahukate remondijälgedega lennukeid, et silma järgi vähemalt 300 grammi võrreldes sünnikaaluga pidi neil küll juures olema. Ei seganud see aga sugugi neil finaalikohtade eest võidelda. Ega Leedu meeskond teenimatult eelmise MM-l oma kuulumist maailma tippude hulka demonstreerinud. Valehäbi oma mudeli pärast ei tunta ja võistlemise tarkust omandatakse järjepidevalt.
Võistlus  kulges päris rahuldavas kevadilmas, suurelt jaolt isegi päikesepaistes. Tuul oli pea 0-st kuni 6(8) m/sek sõltuvalt termikast ja ballastid tuli otsustada vahetult enne starti. Tuulega seoses aga viskaks esimese kivi korraldaja kapsaaeda. Tänapäeva ilmaennustused on nii usaldusväärsed, et arusaamatuks jääb, miks oli vaja stardijoon maha panna varahommikuse õhuvirvenduse järgi. Tulemus – terve võistlus 30-50 kraadise külgtuulega startimine, mõnes termikasituatsioonis aga lausa 120 kraadi. Reas oli aga ca 20 vintsi 4-5 meetriste vahedega ja grupid olid 8-liikmelised.
Sellisel ajal peetav hooaja avavõistlus muidugi näitas selgelt, millal mingil maal lumi sulanud oli. Kui leedulaste maandumised harva väljapoole 3 meetri ringi jäid, ca 10 meest aga jätkuvalt 1 meetri sisse tonksasid, siis Edvinile sai eelvõistlusel osaks nii vastu jalga laskmist kui lausa punktideta jäämist. Finaali see siiski seitsmendana napilt viis ja seal oli pilt hoopis teine. Kolme 15 minutilise finaali järel oli Edvin teine 3,7 %-se kaotusega Ricardas Siumbrysile. Viimane lend peeti aga päeva rängimas langevas valju (külg)tuulega, mis enamikule võistlejatest ümberstarti tähendas.  Leedus aga ei ole kombeks vintse sisse kerida. Võistluste juhil ei ole nähtavasti kombeks isegi jälgida, mis sellel teemal platsil toimub. Nii siis juhtuski, et vahetult enne kordusstarti Edvini nöörile risti teine peale tuli ja hüüdjaks hääleks kõrbes ta oma murega jäi. Riskis siis sedasi startida, kuid risk ei õigustanud. Stardinöör lõigati poole vintsimise pealt läbi ja neljanda kohaga see võistlus tema jaoks lõppes. Selle juures on ütlemata hea tunne meenutada, et meie võistlustel on võistluste läbiviijad  seni väga nõudlikud ja abivalmid olnud, et tagada kõigile võimalikult võrdsed tingimused ja meeldivad võistluselamused.
 
Täpsemad võistlustulemused www.nakotne.com lehel.
 
Järgmine etapp on 28.-29. mail Riidajal