Oled siin:Uudised / 13 mai 2013 / Baltic Open 2013 esimene etapp / Baltic Open 2013 esimene etapp

Baltic Open 2013 esimene etapp


Sisestanud ppkruuv - postitatud13 mai 2013

Eelmisel hooajal Eestlaste poolt välja käidud idee korraldada üks Baltic Open võistlusarja etapp ka Soomes, sai teoks, ning osutus igati edukaks võistluseks.

11.-12.05. toimus F3J Baltic Openi avavõistlus Räyskäläs.
Eestlaste au olid seekord kaitsmas Edvin Penart, Priit Leomar ja Pärtel-Peeter Kruuv, kes kõik poleks saanud hakkama ilma abiliste Sven Lauri, Erki Penarti ja Märt Tammojata.
Räyskäla, kui Soome purilennu põhjamaine paradiis, on skandinaavias tuntud ning siinse piirkonna üks aktiivsemaid purilennukite lennuvälju. Antud fakt väljendus maailmaklassi purilenukite pidevas pukseerlennuki järjekorras ja vaatemängulises termikalennus vähemalt viie plaaneriga samas õhuvoolus.
Samal lennuväljal toimus kahel päeval järjest üheaegselt nii täiesti katkematu purilennutegevus, mitmekümne osalejaga mootorrattakoolitus, mootorlennukite üldlennundus kui ka meie mudellennuvõistlus.

Meie jaoks, kes me pearaja kõrval startisime, oli vaid määratud tasapind, millest üle ei tohtinud lennata. Kogu tegevus lennuväljal toimus ilma torni lennujuhtimiseta. Meie stardiliini ja kohtunike laua vahelt ruleerisid korduvalt läbi nii mootorlennukid kui veeti purilennukeid. Distsipliini, suhtluse ja mõtlevate-oskavate inimeste puhul on ikka võimalik lennuvälja väga efektiivselt kasutada - ei saa midagi öelda.

Tuul puhus puhanguti 7+ m/sek, kuid peale mõnede nööri katkemiste see suuremaid pahandusi ei tekitanud ja seda vaatamata asjaolule, et otse meist allatuult mõnesaja meetri kaugusel oli lennuvälja peaperroon kümnete ja kümnete lennukitega.
Mõned korrad juhtus, et mudel maandus üle 75 m märgist, kuid sellist nulli ei saanud õnneks meie võistlejad. Suisa vastupidi – kui Edvinil kahtlases mullis lennukite kohal tiirutamise julgus otsa sai ja ta 5+ minutilise lennu 0 maandumispunktiga lõpetas, siis mõne aja pärast kuulutati ta grupi võitjaks, sest kõigil ülejäänutel jäi vaatamata parematele lennuaegadele 75 meetrist puudu. Sama grupp sai saatuslikuks eelmise aasta üldarvestuse teise koha omanikule Janne Savolaisele, kes tänu sellele nullile koguni finaalist välja jäi.

Kõigis kolmes finaalis lennati üksikuid kõrbemisi arvestamata 15-minutilised tulemused ja lõppjärjestuses olid meie võistlejad järgmiste tulemustega:
2. Edvin Penart
4. Priit Leomar
6. Pärtel Peeter Kruuv
Detailsemad tulemused www.nakotne.com

Pühapäeval toimus viskemudelite võistlus, kust võttis osa vaid Priit Leomar, kes saavutas 9. Koha.

Kokkuvõtteks võib lugeda nädalavahetuse enam, kui edukaks – mudelid terved, emotsioon positiivne ja kogeus kuldaväärt. Samuti jättis endast väga hea mulje sealne lennuväli ning võistluse organisatoorne pool - sestap ka tänud kõigile korraldajatele ning jääme ootama järgmist korda.