Oled siin:Baltic Open 2013 kolmas etapp Alytuses

Baltic Open 2013 kolmas etapp Alytuses


Sisestanud ppkruuv - postitatud06 august 2013

3. Augustil toimus Leedus, Alytuses võistlusklass F3J Baltic Open karikasarja eelviimane etapp ühes Leedu meistrivõistlustega, mis kujunes eestlastele üle ootuste edukaks.

Võistluspaigana on Alytuse lennuklubi kasutusel olev plats mudelistidele tuntud juba aastakümneid. Võrdlemisi suur ja lage plats oma sooja kliima, servas asuva tehase ja kõrgeks kasvanud võsaga on plaaneristidele enam kui huvitavat õhkkonda pakkuv võistluspaik.

Et võistlusele oli registreerunud tervelt 20 osalejat (seejuures viiest erinevast riigist) ja ka ilmateade lubas vaid päikest ja pilvitut taevast, oli ilmselge, et maandumistäpsus saab olema otsustav faktor võitjate selgitamisel. Tähelepanuväärne on ka olukord, kus Baltic Openi üldarvestuse esikolmik kuulub esmaskordselt vaid eestlastele - selle olukorra säilitamine oli ka Eesti meeskonna üks peamisi eesmärke võistlusele tulles.

Võisteldi kolmes grupis, ning lende, kus kõik kümneminutilist tööaega maksimaalselt ära ei kasutanud oli vaid mõni üksik.
Eelvõistlus osutus väga edukaks ning nii said kõik Eesti piloodid edasi ka finaali, kus tuli juba lennata 15 minutit. Kuna päev oli selleks momendiks jõudnud õhtusse ning tuul vaikinud, ei olnud soojade õhuvoolude toel õhus püsimine enam nii lihtne.

Neli finaallendu kulgesid siiski võrdlemisi kiirelt ning meie meeste käekäik oli kokkuvõttes igati hea. Oleks ehk mõned ennustamatud apsakad maandumistel või lennustrateegilistest aspektidest olemata olnud, oleks mõni punkt ehk rohkem kogutud ning leedu ässadele ka ära tehtud, kuid üldarvestus ei oleks sellest palju muutunud.

Kokkuvõttes võtsid kolm esikohta leedu mudelistid eesotsas Richardas Šiumbrysega (maailma esi-viieteistkümnesse kuuluv piloot). Edvin Penart saavutas 4. koha, ning Pärtel-Peeter Kruuv ja Priit Leomar vastavalt 6. ning 8. koha.

Eesti meeskond tahab siinkohal tänada võistluse korraldajaid taaskordse meeldejääva ning hästi korraldet võistluse eest ning loota, et tase ei lange ka järgnevatel aastatel. Lisaks täname abistajana kaasas olnud Jüri Reitelit, kelleta poleks kogu ettevõtmine nii edukalt õnnestunud.

Järgmine võistlus on juba 17. augustil Lätis ja seal jagatakse kätte ka Baltic Open 2013 karikasarja auhinnad.

P.-P. Kruuv
MK Kotkasulg