Oled siin:Uudised / 19 aug 2013 / F3J Baltic Openi kaksikvõit Eestisse! / F3J Baltic Openi kaksikvõit Eestisse!

F3J Baltic Openi kaksikvõit Eestisse!


Sisestanud Priit - postitatud19 august 2013

17.08. peeti Ropazi lähistel Lätis tänavuse F3J Baltic Openi viimane etapp.
Võistluspaik oli uus. Majake, elektrivarustus, telkimise ja kohtunike ala, niidetud plats, isegi tiik, kui sellesse ühel päeval piisavalt vett saab. Ainult paar asja jätsid soovida – ruum lendamiseks ja nähtavus. Puude otsa ja majaräästasse kolistati tervelt neli F3J lennukit, nende hulgas ka hilisem võitja. Lisaks oli võistluspäeva lõunatuulega startimine vastu metsa, mis tulemusi oluliselt halvendas. Kes kaugemale avarale alale ja allatuult minna ei julgenud, nendel 10 minuti saavutamisega suuremaid raskusi oli.

Üsna suur oli tingimuste erinevus stardiliini kahes erinevas otsas. Meie valitud pealetuule poolne ots (starditi tugevas külgtuules) jättis maandumatulekut takistavad puud kaugemale ja vähendas ohtu stardinööridele, alltuulepoolses otsas aga oli lennutamiseks nähtavus oluliselt parem. Et meie võistlejad ilma materiaalse kahjuta võistluse läbisid, siis vähemalt osaliselt oli valik õige.

Võistluse võitis Ricardas Siumbrys Leedust, Janne Savolainen Soomest oli teina ja haigena võistelnud Edvin Penart venitas välja kolmanda koha. Napi 1% punktide puudumine jättis Pärtel Peeter Kruuvi esimesena finaali ukse taha ja tulemuseks 7. koht.    

Baltic Openi üldarvestus on meie võistlejatele siiski rõõmustav. Pärast kuuest riigist pärit 35 võistleja poolt läbitud neljaetapilist võistlust on järjestuse tipus Edvin Penart 74 ja Priit Leomar 70 punktiga. 68 punktiga kolmandaks tulnud Janne Savolaineni järel on 65 punktiga kenasti neljandal kohal Pärtel Peeter Kruuv.