Oled siin:Ajaveebid / Janar blogi / Noorte vabalennu maailmameistrivõistlused Bulgaarias 2022

Noorte vabalennu maailmameistrivõistlused Bulgaarias 2022

Sisestanud Janar - postitatud01 august 2022

Pika koroonapausi järel viidi sel aastal ajavahemikus 25-30 juuli Bulgaarias Podrimi lähistel taas läbi juunioride vabalennu maailmameistrivõistlused. Võistlustel osalesid ka Eesti noored mudellendurid. Noorte koondisesse kuulusid kolm noort Tallinnast Nõmme Huvikoolist, kaks Saue vallast Laagri Huvialakoolist (juhendajad Ardo Pärna ja Riho-Ats Saatväli), ja üks poiss Tartust (juhendaja Andres Lepp). Rõõmuga saame teatada, et meeskondlikus arvestuses tehti tublid tulemused.

Võistluspäevadel oli ilm kuiv ja suviselt kuum, temperatuurid ulatusid varjus 35-40 kraadini. Tuule poolest oli esimene võistluspäev üsna rahulik 0,5-1 m/s kuid muutliku suunaga, mis tähendas, et tuule suund muutus keskeltläbi 180 kraadi tunnis. Termikast tulenevad tuule puhangud ulatusid kiiruseni 3-4 m/s. Teistel võistluspäevadel puhus tuul kindlast suunast kiirusega 2-3 m/s. Viimane võistluspäev oli pisut jahedam.

Esimesel võistluspäeval (26.07) mudeliklassis F1A ehk suur purimudellennuk saavutas 14 koha Laagri Huvialakooli õpilane Villem Vackermann. Üks eksimus viimases tuuris luhtas võimaluse võidelda medalile lisatuuris. Kaasvõistlejad Mart Väljamäe Tartu Mudellennuklubist ning Klim Stepanenko Nõmme Huvikoolist eksisid vastavalt kolmes ja viies tuuris, mis võimaldas meeskondlikult mahtuda napilt esimesse tabelipoolde ehk 7 koht 14 meeskonna seas.

Teisel võistluspäeval (27.07) mudeliklassis F1B ehk suur kummimootoriga mudellennuk tegid head tulemused Villem Vackermann ja Aksel Karu Nõmme Huvikoolist. Villem eksis nagu esimesel päevalgi taas vaid ühes tuuris ja saavutas sellega tihedas konkurentsis tubli 9 koha. Aksel eksis küll kolmes tuuris, kuid kokkuvõttes mitte palju ning teenis sellega 11 koha. Meeskonna kolmas, ühtlasi noorim võistleja Mirtel Moistus Laagri Huvialakoolist tegi samuti tubli debüüdi ja eksis vaid kahes tuuris saavutades sellega 23 koha. Meeskonnana saadi sel päeval tubli 5 koht.

Kolmandal võistluspäeval (28.07) mudeliklassis F1P ehk väike sisepõlemismootoriga mudellennuk tegi tubli debüüdi Nõmme Huvikooli kasvandik Harri Alfred Koonik, kes saavutas 4 koha. Medalikonkurentsist jäi puudu vaid 4 sekundit. Meeskonnakaaslased Mart Väljamäe ja Klim Stepanenko eksisid küll rohkem, kuid kokkuvõttes siiski nii vähe, et tõusta selles mudeliklassis meeskonnaga poodiumile. Eesti meeskond tuli sel päeval 2 kohale, mis on Eesti mudellennu ajaloos saavutatud võistkondlikest kohtadest seni kõrgeim. Üldarvestuses 14 meeskonna seas saavutas Eesti noorte meeskond märkimisväärse 2 koha noorte maailmameistrivõistlustel.

Soovime õnne ja jaksu meie tublidele noortele sportlastele ning samuti suur aitäh treeneritele ja abistajatele, kes noored sportlased nii headele tulemustele aitasid!