Oled siin:Uudised / 15 sept 2008 / Baltic Open 2008 seljataga / Baltic Open 2008 seljataga

Baltic Open 2008 seljataga


Sisestanud Anonüümne - postitatud15 september 2008Läinud nädalavahetusel peeti selle aasta viimane Baltic Openi etapp. Võistlus toimus Läti armsas väikelinnas Kuldigas. Eesti meeskond on Kuldigas võistlusest osavõtmas käinud juba viimased kümmekond aastat ja tunneb kohalikke olusid vägagi hästi. Tänavu oli võistlusel osalejaid kaheksateist ja nendest kolm Maarjamaa poega: Janno Neemeloo, Edvin Penart ja Priit Leomar. Suur aitäh ka abilistele, ilma kelleta see võistlus oleks pilootidele kindlasti tunduvalt raskemaks kujunenud.

Ilm oli laupäeval väga külm ja esimesel poolel ka tuuline. Päike ei paistnud kordagi, aga õnneks ka vihma ei sadanud. Oli ühtlane lauspilvisus. Õhtupoole tuul vaibus ja ilm hakkas kergelt selginema. Võistlus peeti kahes etapis - kuus eellendu ja finaalid. Eellendudes läksid arvesse kõik lennud, kuid finaalides võeti kehvim tulemus maha, mis pole küll tavapärane võistluse formaat, aga eks igal platsil on omad reeglid ja külmetasime me ju kõik koos, rahvusest olenemata.Meie piloodid lendasid hästi ja finaali kaheksa hulka pääsesid kaks eestlast. Täpsemad tulemused leiate siit.

Õhtu lõppes ühise saunaõhtuga vägagi meeldivas külalistemajas, kus kõik said üheskoos lõõgastuda ja saunas käia. Samas viidi läbi ka parimate autasustamine ja peaauhinna kätteandmine sarja üldvõitjale. Nagu juba varakevadel lubatud, oli hooaja 2008 peaauhinnaks võistlussarja võitjale uus TRAGI 801, mis on firma Tragi uhiuus tippklassi võistlusmudel.Selleks hooajaks on seega parimad juuniorid ja seeniorid oma tulemused fikseerinud ja jäädakse ootama Baltic Openi kolmandat hooaega. Hooaja kokkuvõtte leiad siit. Kolmas hooaeg tõotab tulla kindlasti sama põnev ja huvitav, kui kaks eelnevat. Selgelt on tõusnud pilootide professionaalsus ja lennuvilumus. Ootame teid kõiki tuleval aastal uuesti Baltimaade F3J võistlussarjas osalema.

Pildid pärinevad lätlaste websidilt www.NAKOTNE.com