Oled siin:Uudised / 30 juuni 2010 / Swedish Cup ja Nordic Cup vabalennus / Swedish Cup ja Nordic Cup vabalennus

Swedish Cup ja Nordic Cup vabalennus

Sisestanud Anonüümne - postitatud30 juuni 2010

Võistlussõit Rootsi algas 01.juulil 2010.a. Tallinnast Stokholmi laevaga ja autoga 580 km Lõuna-Rootsi Rinkabysse. Võistlejate majutus on seal sõjaväe kasarmutes. Õues on väljas ehtne sõjatehnika. Poisid said nendega lähemalt tutvuda. Võislusplatsiks on karjamaa. Karjamaa eripäraks on seal ehtsad viikingite kiviaiad, mis jaotavad karjamaa osadeks. Kui lennuk maandudes nende pihta satub, siis võib mudel kergelt puruneda. Sel aastal oli Pärnu poistel õnne, ükski mudel ei maandunud kiviaeda.

Võislusilm oli suurepärane. Õhutemperatuur üle +20C ja tuule kiirus hommikupoole 2-5 m/s. Lõuna ajal tuule kiirus kasvas 5-7 m/s. Pealtnäha oli ilus ilm, aga tõusvale õhuvoolule oli väga raske pihta saada. Ei olnud suuri mulle. Mullid olid väikesed ja nagu tükkideks hakitud. Tuul puhus läbi ükskute puude ja üle talumajade. Puudesalud tegid startimise veel keerulisemaks. Ei olnud aru saada, kas lennuk paela otsas on tõusvas õhuvoolus või puude pealt tulevas keerises. Tihti juhtus nii,et kaks kõrvuti startivat lennukit ei läinud mitte ühes suunas - üks läks üles mulliga kaasa ja teine oli minutiga maas. Esimene võisluspäev jäid pärnakad arvestades nende lennukite vasakule pööravat lennusuunda, stardiplatsil ebasobivasse serva. Ei saanud startida teiste võistlejate mudelite järgi. Kaugused mudelite startimisel jäid suureks ja meie poiste lennukid teiste lennukitega sammasse mulli ei jõudnud. Swedish Cupi paremaks tulemuseks jäi Kalmer Aidama 3. koht F1A juunioride arvestuses. Ilma keerulisust näitas ka see, et plaaneris jõudis flay-offi 5 osavõtjat, kummikas 4 ja taimeris võitis Jüri Roots ilma lisalende tegemata.

Pühapäeval Nordic Cupil soosis meid väga enne võistlusi stardipaiga vahetus. Stardiliin viidi 100 m edasi. Meie jätsime selle liikumise ära ja jäime stardiplatsi paremasse serva. See asukoht sobis suurepäraselt meie mudelite pööramissuunaga. Saime startida teistele mudelitele täpselt alla. See mõjutas tugevalt ka meie poiste tulemusi. Martin Liiva sai noorte arvestuses 1.koha. Üldarvestuses oli Martin 40 osavõtja seast 14.kohal. Flay-offi jõudis nendest võistlejatest ainult 2 sportlast. Ega rootslased ilmaasjata öelnud, et see on trikiga ilm. Taimeris jõudis flay-offi 3 sportlast. Jüri Roots võitis selle. Ta oli ainuke, kes sai flay-offis maksimumtulemuse. Võislussõit lõppes 6.juulil. Poisid jäid oma sõiduga väga rahule.